A műanyag redőny hazánkban az egyik legelterjedtebb redőnytípus, köszönhetően az olcsóságának, az egyszerű és könnyű kezelhetőségének, valamint a jó árnyékoló és szigetelő tulajdonságainak.
Ha alacsony árú redőnyt szeretne, akkor azt az általunk gyártott műanyag redőnytípusok között megtalálja. Lehet egyszerűbb és olcsóbb, vagy korszerűbb, jobb minőséggel rendelkező műanyag redőny.
Kollégáink segítenek a választásban, a helyszíni felmérés és egyeztetés után pedig a szakszerű beépítésben
A műanyag redőny fő típusai:
Műanyag redőnyök további jellemzői:
A műanyag redőnyök palástját alkotó redőnylécek belseje bordákkal erősített üreges kialakítású.
Jó minőségükre jellemző, hogy leeresztett zárt állapotban még a fehér színű redőnyök is teljesen fényzáróak.
A lakás szellőztetését a kismértékben felhúzott redőnytest (ilyenkor a záróléc még felfekszik a külső párkányra) lécein található perforációkon keresztül ki és beáramló levegő biztosítja.
A műanyag redőnylécek színei:
Az utóbbi időben tapasztalható extrém napsugárzásnak/UV-sugárzásnak kitett felületekre ajánlott minél világosabb, lehetőleg fehér színű műanyag redőnyt választani, mert a fehér színű redőny kevésbé nyeli el a meleget, valamint az UV sugárzásnak is jobban ellenáll, ezért sokkal kevésbé hajlamos a vetemedésre.
A műanyag redőnyök tokjainak anyaga, típustól függően, általában Lindab-jellegű lemezből vagy alumíniumból készülnek, kivétel ezalól a belső tokos redőny, aminek a tokja műanyagból készül.
Az új típusú műanyag redőnyhöz hasonlóan a belső tokos és a vakolható tokos műanyag redőnyök jellemzője is, hogy golyóscsapágyazással, gumi vagy kefebetétes lefutóval, öntött alumínium vagy műanyag tokvéggel és gumibetétes záróléccel készülnek.
A hagyományos műanyag redőnyök kivételével az összes többi redőnytípus készülhet szúnyoghálóval kombinálva is. Ha valamilyen ok miatt (például beépített feltolásgátló) a kombi kivitel nem valósítható meg, akkor a különálló szúnyogháló felszerelése a redőnytok alá a redőny lefutóira történik.
Érdemes megemlíteni, hogy a különálló rolós szúnyogháló nagyobb védelmet nyújt a nemkívánatos bogarak ellen, mert a szúnyogháló tokja eltakarja a redőnytok alján lévő, teljes szélességében meglévő nagyjából 2 cm-es hézagot, ennek eredményeként a bogarak nem tudnak bejutni a redőnytokba, ott a hálót megkerülve a lakásba.
A redőny alapanyaga: jó minőségű PVC
A tok alapanyaga: Lemez vagy hajlított alumínium
Időtállóság: 10 év felett
Esztétika: Műanyag ablakainkhoz harmonizálható
Gyártási mérethatárok: 165 cm szélességig, max. 3 m²-ig
Működtetés: kézi
A régi, rossz hang- és hőszigetelési tulajdonságokkal rendelkező faredőnyök fa tokszerkezetének korszerű, nagyon jó légzáró és kiváló hang- és hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkező utódja a belső (felső, vagy ráépíthető) tokos redőny műanyagból készült tokszerkezete.
Az ablakra épített műanyag tok az ismertebb, nagyon hasonló a szerkezet a régi redőnytokos ablakokhoz.
Jó tudni, hogy ebben az esetben a redőny szerkezethez a szobából lehet csak hozzá férni. Belső oldalon van egy L alakú levehető műanyag lap, így az nem takarható el gipszkartonnal, a hozzáférést biztosítani kell.
Többféle tokméret létezik, többféle méretű, tokon belüli szigeteléssel. Ez is kérhető beépített rolós szúnyoghálóval.
A felsőtokos, vagy műanyag tokos redőny előnye, hogy szinte teljesen rakható külső falsíkra, a redőny láb is eltakarható, szigeteléssel, színezéssel. Felhúzott állapotban a redőny észrevétlen marad. Hátránya, hogy a szobában kell elvégezni az esetleges javításokat, és a belső nyílás nem takarható el, és ráadásul sokszor beljebb is esik, mint a belső fal síkja.
A redőnyök szerviznyílása – hasonlóan a régi, fatokos redőnyökéhez – a lakásban, a nyílászáró felett található. A karbantartást azonban már alsó szerelőnyílásban végezhetjük, így az szemből nem rontja a lakás esztétikumát.
A redőnytok tulajdonságai között kiemelt szerepe van a hőszigetelő képességnek, mivel a tok mögött és előtt nincs fal.
A redőnytok kamrás szerkezetét hungarocell szigeteléssel borítjuk belülről, a fokozott hőszigetelés elérése érdekében.
A beépítés során a nyílászárót és a redőnyt összeszereljük, majd együttesen építjük be végső helyére!
A ráépítő tokos redőnyöknél típustól függően, a tok szélessége akár 38 cm-es falvastagságig kiegészíthető.
A redőnyléc alapanyaga lehet műanyag vagy alumínium is, a redőnytok alapanyaga kamrás szerkezetű műanyag.